Zarejestruj się    Przypomnij hasło
Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Najmniejsza i najlżejsza drukarka fiskalna na rynku.

Posnet Temo HS EJ, to przenośna drukarka fiskalna z elektroniczną kopią paragonu. Wyposażono ją w wytrzymały akumulator polimerowy, który po jednorazowym ładowaniu zapewnia wydruk 50 000 wierszy paragonu.

Na uwagę zasługują również: gotowość na euro, duży, 2-liniowy niebieski wyświetlacz z regulacja jasności oraz szybki i cichy mechanizm drukujący.

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ współpracuje z komputerem w dwojaki sposób: za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo przez Bluetooth.

Funkcjonalny desing, prosta obsługa i niewielkie gabaryty czynią z niej idealne urządzenia do pracy mobilnej.

Więcej
Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Pierwsza drukarka fiskalna z funkcją elektronicznego zapisu kopii paragonu.

Drukarka fiskalna Novitus Deon E, to połączenie nowoczesnej technologii i ergonomicznej budowy.

Została wyposażona przez producenta w dwa niebieskie, alfanumeryczne wyświetlacze oraz klawiaturę opartą na swithach.

Zastosowanie mechanizmu drukującego typu "clamshell" powoduje, że wymiana papieru w urządzeniu odbywa się na zasadzie "wrzuć i pracuj".

Drukarka komunikuj się z komputerem za pomocą złącz RS-232 lub USB.

Novitus Deon E wspiera akceptację kart płatniczych, współpracuje z pinpadem, oraz systemami doładowania pre-paid.

Więcej
Drukarka fiskalna Elzab Mera E

Drukarka fiskalna Elzab Mera E

Wysokiej klasy drukarka fiskalna, z funkcją łatwej wymiany papieru easy load.

Elzab Mera E, to urządzenie fiskalne, które realizuje zapis kopii paragonów na elektronicznym nośniku danych. Została wyposażona w funkcję prostej wymiany papieru (easy load).

Możliwość zaprogramowania bardzo dużej bazy towarowej sprawia, że drukarka idealnie sprawdzi się w składach, hurtowaniach, hipermarketach, supermarketach i innych placówkach o szerokim asortymencie.

Urządzenie to gwarantuje komfortowe warunki pracy, dzięki szybkiemu wydrukowi paragonów (32 linie/s) dwóm protokołom komunikacyjnym i obcinaczowi papieru.

Więcej
Drukarka fiskalna Novitus Delio E

Drukarka fiskalna Novitus Delio E

Funkcjonalna, nowoczesna drukarka fiskalna, z możliwością wydruku faktur VAT.

Drukarka fiskalna Novitus Delio E została wyposażona w mechanizm elektronicznego zapisu kopii paragonów - dane wydruków zapisują się karcie SD.

Drukarka ta daje możliwość obsługi systemów kart stałego klienta oraz płatności kartami.

Urządzenie dedykowane jest do wszystkich punktów handlowych, które wyposażone są w system komputerowy.

Niezwykłe cechy tej drukarki z pewnością zostaną docenione przez placówki o dużym asortymencie i natężeniu ruchu klientów - supermarkety, hipermarkety, hurtownie itp.

Więcej
Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ

Drukarka fiskalna z kopią elektroniczną i funkcją zaprogramowania dowolnej waluty.

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ to urządzenie, które posiada funkcję współpracy z komputerem, wydruku faktur, zmiany waluty ewidencyjnej oraz monitora transakcji (która umożliwia współpracę z systemami video-monitoringu sklepowego).

Posnet Thermal HS EJ znajdzie zastosowanie w sieciach przemysłowych oraz usługowo - handlowych (hipermarkety, supermarkety), sklepach kosmetycznych, odzieżowych, hotelach, szpitalach i przychodniach, hurtowniach, kinach, teatrach, salonach motoryzacyjnych, i wielu innych.

Więcej

Novitus Bono E

Novitus Bono E

W ofercie Novitusa pojawiła się mała drukarka stacjonarna z elektroniczną kopią paragonu - Novitus Bono E. Duży wyświetlacz klienta oraz szybki i cichy mechanizm drukujący to dodatkowe atuty urządzenia.

WIĘCEJ

Posnet Thermal HD

Posnet Thermal HD

W ofercie firmy Posnet pojawiła się nowa drukarka - Thermal HD. Została ona stworzona z myślą o zwiększeniu wydajności stanowiska kasowego oraz ułatwieniu zarządzania placówką handlową.

WIĘCEJ

Zakup kasy rezerwowej

Zakup kasy rezerwowej

O zakupie kasy rezerwowej decyduje Podatnik. Warto jednak pamiętać, że w przypadku awarii podstawowej kasy fiskalnej i braku rezerwowej, nie można prowadzić sprzedaży towarów i usług.

WIĘCEJ

Ulga na zakup kasy

Ulga na zakup kasy

Podatnikom mającym obowiązek zakupu urządzenia fiskalnego, przysługuje odliczenie w wysokości 90% ceny zakupy (nie więcej jednak niż 700 zł) każdej z kas.

WIĘCEJ

Taksówkarze a przepisy podatkowe i fiskalne

Przepisy

Przynależność do organizacji zawodowych

Taksówkarz może pracować w jednej z dwóch form: samodzielnie lub w korporacji.

Praca samodzielna zmusza właściciela działalności na rzecz przewozu osób do samodzielnego pozyskiwania klientów. Można wprawdzie zdobyć kilku stałych zleceniodawców, ale zazwyczaj taka forma prowadzenia firmy kończy się na cierpliwym i długim wyczekiwaniu na postoju.

Drugą opcją prowadzenia działalności taksówkowej jest dołączenie do korporacji, które działają właściwie w każdym większym mieście (w tych największych jest ich natomiast od kilku do nawet kilkunastu).

Przepisy podatkowe

Osoby zajmujące się transportem taksówkowym mogą rozliczać się z podatku VAT na dwa sposoby. O tym, który z nich wybrać, decyduje podatnik, składając odpowiednie oświadczenie.

Specjalną formą rozliczania obrotu taksówek jest ryczałt VAT, który opłaca się zgodnie ze stawką 4%. Tę formę opodatkowania s tosują podatnicy, którzy wcześniej informują o swoim wyborze właściwego dla miejsca prowadzenia działalności gospodarczej Naczelnika Urzędu Skarbowego, w miesiącu poprzedzającym miesiąc, za który chcą się rozliczać w taki sposób.

Podstawę opodatkowania u osób rozliczających się na zasadzie ryczałtu ustala się w analogiczny s posób, j ak w p rzypadku i nnych podatników. Istnieje tutaj jednak pewne wyłączenie, bowiem zostali oni pozbawieni możliwości odliczania podatku VAT zawartego w wystawianych na ich rzecz fakturach.

Transport taksówkami osobowymi to rodzaj działalności, w której marża odgrywa niezwykle ważną rolę w ustalaniu ceny oferowanej usługi. Oznacza to wysoki, w stosunku do poniesionego kosztu oferowanej usługi (czasami nawet kilkusetprocentowy), zysk. Dlatego też forma ryczałtowa jest korzystnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla tych podatników, którzy odliczyli już podatek VAT z tytułu nabycia środka trwałego (np. pełne odliczenie VAT z tytułu zakupienia samochodu mającego służyć do świadczenia usługi). Okazuje się, że po odliczeniu tego pierwszego podatku taksówkarz, nie ma zbyt wielu możliwości odliczania VAT. Nawet podatek od paliwa, czyli głównego kosztu stałego, jaki ponosi taksówkarz, w przypadku korzystania z samochodu osobowego, w większości przypadków nie podlega odliczeniu.

Druga z metod opodatkowania VAT polega na rozliczaniu transportu osób na zasadach ogólnych. Stawka standardowa podatku VAT z tytułu świadczenia usług taksówkami osobowymi wynosi 8%. W takim wypadku odliczeniu podlegają koszty poniesione na realizację celów opodatkowanych, czyli np. odliczeniu podlega VAT będący częścią ceny części zamiennych zakupionych celem wykorzystania ich do naprawy, bądź renowacji samochodu osobowego. Ostatecznie podatnik zapłaci podatek w kwocie niższej niż pełne 8% od podstawy opodatkowania, o ile skorzysta z opcji odliczeń.

By zoptymalizować swoją działalność, taksówkarz początkowo powinien pozostawać na zasadach ogólnych, przynajmniej do momentu odliczenia całej kwoty podatku z tytułu nabycia auta wykorzystywanego w działalności. Po odliczeniu winien przeprowadzić kalkulację kosztów pośrednich, z tytułu których odliczenia są możliwe. Na podstawie tych obliczeń łatwiej będzie mu podjąć decyzję, czy korzystniejszym sposobem rozliczenia podatku jest ryczałt, czy pozostanie na zasadach ogólnych. Wyboru takiego należy dokonać do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc rozliczania się ryczałtem. Z godnie z p rzepisami w t akim terminie podatnik musi złożyć Naczelnikowi Urzędu Skarbowego oświadczenie o rozliczeniach ryczałtem.

Podatek odprowadza się, wykorzystując do tego uproszczoną deklarację podatkową VAT-12. W przypadku, gdy podatnik wykonuje nie tylko usługi związane z przewozem osób taksówką, ale także inną działalność opodatkowaną VAT, to w zakresie rozliczeń obowiązują go zasady ogólne. Niezależnie zatem od VAT-12 i rozliczenia ryczałtu, ma on obowiązek rozliczać pozostałą działalność opodatkowaną podatkiem VAT. Rezygnacji z ryczałtu można natomiast dokonać dopiero po 12 miesiącach korzystania z tej formy rozliczeń. W tym celu, podobnie jak przy rozpoczęciu, podatnik musi złożyć stosowne oświadczenie Naczelnikowi Urzędu Skarbowego.

2


POROZMAWIAJ Z KONSULTANTEM
Warszawa
Telefon
22 250 16 20
POLEĆ ZNAJOMYM


twitter.com    facebook.com    blip.pl
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Aktualności

Informacje z branży fiskalnej: wiadomości z rynku, kasy fiskalne, drukarki fiskalne.

Artykuły

Artykuły tematyczne dotyczące branży fiskalnej w Polsce.

Firmy

Najlepsi dostawcy drukarek i kas fiskalnych w Twoim mieście.

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne Elzab, Posnet, Novitus odpowiednie dla Twojej firmy.

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne Posnet, Elzab, Novitus odpowiednie dla Twojej firmy.

Prawo

Kwestie formalne i prawne dotyczące drukarek i kas fiskalnych.

Porady

Porady przygotowane przez praktyków i specjalistów z myślą o Tobie.

Kursy

JUŻ WKRÓTCE: Teoretyczne i praktyczne szkolenia on-line dla Twojej firmy.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące branży fiskalnej.

Forum

JUŻ WKRÓTCE: Forum dla producentów, dealerów i użytkowników sprzętu fiskalnego.

Download

Pliki do pobrania: zdjęcia, instrukcje obsługi, foldery produktowe i wiele więcej.

Kontakt

Pełne dane kontaktowe: telefon, fax, formularz kontaktowy , mail i inne.

 
Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.