Zarejestruj się    Przypomnij hasło
Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Najmniejsza i najlżejsza drukarka fiskalna na rynku.

Posnet Temo HS EJ, to przenośna drukarka fiskalna z elektroniczną kopią paragonu. Wyposażono ją w wytrzymały akumulator polimerowy, który po jednorazowym ładowaniu zapewnia wydruk 50 000 wierszy paragonu.

Na uwagę zasługują również: gotowość na euro, duży, 2-liniowy niebieski wyświetlacz z regulacja jasności oraz szybki i cichy mechanizm drukujący.

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ współpracuje z komputerem w dwojaki sposób: za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo przez Bluetooth.

Funkcjonalny desing, prosta obsługa i niewielkie gabaryty czynią z niej idealne urządzenia do pracy mobilnej.

Więcej
Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Pierwsza drukarka fiskalna z funkcją elektronicznego zapisu kopii paragonu.

Drukarka fiskalna Novitus Deon E, to połączenie nowoczesnej technologii i ergonomicznej budowy.

Została wyposażona przez producenta w dwa niebieskie, alfanumeryczne wyświetlacze oraz klawiaturę opartą na swithach.

Zastosowanie mechanizmu drukującego typu "clamshell" powoduje, że wymiana papieru w urządzeniu odbywa się na zasadzie "wrzuć i pracuj".

Drukarka komunikuj się z komputerem za pomocą złącz RS-232 lub USB.

Novitus Deon E wspiera akceptację kart płatniczych, współpracuje z pinpadem, oraz systemami doładowania pre-paid.

Więcej
Drukarka fiskalna Elzab Mera E

Drukarka fiskalna Elzab Mera E

Wysokiej klasy drukarka fiskalna, z funkcją łatwej wymiany papieru easy load.

Elzab Mera E, to urządzenie fiskalne, które realizuje zapis kopii paragonów na elektronicznym nośniku danych. Została wyposażona w funkcję prostej wymiany papieru (easy load).

Możliwość zaprogramowania bardzo dużej bazy towarowej sprawia, że drukarka idealnie sprawdzi się w składach, hurtowaniach, hipermarketach, supermarketach i innych placówkach o szerokim asortymencie.

Urządzenie to gwarantuje komfortowe warunki pracy, dzięki szybkiemu wydrukowi paragonów (32 linie/s) dwóm protokołom komunikacyjnym i obcinaczowi papieru.

Więcej
Drukarka fiskalna Novitus Delio E

Drukarka fiskalna Novitus Delio E

Funkcjonalna, nowoczesna drukarka fiskalna, z możliwością wydruku faktur VAT.

Drukarka fiskalna Novitus Delio E została wyposażona w mechanizm elektronicznego zapisu kopii paragonów - dane wydruków zapisują się karcie SD.

Drukarka ta daje możliwość obsługi systemów kart stałego klienta oraz płatności kartami.

Urządzenie dedykowane jest do wszystkich punktów handlowych, które wyposażone są w system komputerowy.

Niezwykłe cechy tej drukarki z pewnością zostaną docenione przez placówki o dużym asortymencie i natężeniu ruchu klientów - supermarkety, hipermarkety, hurtownie itp.

Więcej
Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ

Drukarka fiskalna z kopią elektroniczną i funkcją zaprogramowania dowolnej waluty.

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ to urządzenie, które posiada funkcję współpracy z komputerem, wydruku faktur, zmiany waluty ewidencyjnej oraz monitora transakcji (która umożliwia współpracę z systemami video-monitoringu sklepowego).

Posnet Thermal HS EJ znajdzie zastosowanie w sieciach przemysłowych oraz usługowo - handlowych (hipermarkety, supermarkety), sklepach kosmetycznych, odzieżowych, hotelach, szpitalach i przychodniach, hurtowniach, kinach, teatrach, salonach motoryzacyjnych, i wielu innych.

Więcej

Novitus Bono E

Novitus Bono E

W ofercie Novitusa pojawiła się mała drukarka stacjonarna z elektroniczną kopią paragonu - Novitus Bono E. Duży wyświetlacz klienta oraz szybki i cichy mechanizm drukujący to dodatkowe atuty urządzenia.

WIĘCEJ

Posnet Thermal HD

Posnet Thermal HD

W ofercie firmy Posnet pojawiła się nowa drukarka - Thermal HD. Została ona stworzona z myślą o zwiększeniu wydajności stanowiska kasowego oraz ułatwieniu zarządzania placówką handlową.

WIĘCEJ

Zakup kasy rezerwowej

Zakup kasy rezerwowej

O zakupie kasy rezerwowej decyduje Podatnik. Warto jednak pamiętać, że w przypadku awarii podstawowej kasy fiskalnej i braku rezerwowej, nie można prowadzić sprzedaży towarów i usług.

WIĘCEJ

Ulga na zakup kasy

Ulga na zakup kasy

Podatnikom mającym obowiązek zakupu urządzenia fiskalnego, przysługuje odliczenie w wysokości 90% ceny zakupy (nie więcej jednak niż 700 zł) każdej z kas.

WIĘCEJ

Taksówkarze a przepisy podatkowe i fiskalne

Przepisy

Przedsiębiorców oferujących transport taksówkami obowiązują nie tylko specjalne przepisy podatkowe, ale także te dotyczące kas fiskalnych.

Uprawnienia zawodowe i koncesje

Działalność taksówek osobowych obejmuje: przewóz indywidualnych pasażerów do ustalonych przez nich miejsc oraz wynajmowanie samochodów osobowych i furgonetek (<=3,5 t) z kierowcą.

Zanim dana osoba rozpocznie świadczenia usług przewozu taksówką, musi zarejestrować prowadzenie działalności gospodarczej, a następnie uzyskać licencję na określony pojazd i obszar obejmujący: gminę, gminy sąsiadujące lub miasto.

Licencji na obszar gminy udziela wójt, burmistrz albo prezydent miasta. W kwestii licencji na obszar gmin sąsiadujących decyzję administracyjną wydaje: burmistrz, wójt, bądź prezydent miasta, który jest właściwy dla miejsca zamieszkania albo siedziby przedsiębiorcy. Z kolei licencję na obszar miasta stołecznego Warszawy wydaje prezydent Warszawy (analogicznie w innych większych miastach, ich prezydenci).

Aby otrzymać licencję należy poczynić kilka istotnych kroków. Przede wszystkim trzeba złożyć pisemny wniosek, w którym oznacza się przedsiębiorcę, wskazuje jego adres albo siedzibę, podaje numer w rejestrze przedsiębiorców albo w ewidencji działalności gospodarczej, a także określa się zakres, rodzaj oraz obszar wykonywanej działalności. Wnioskodawca precyzuje także czas, na jaki licencja ma być przyznana oraz rodzaj i liczbę samochodów, które będą wchodziły w skład jego floty.

Poza wnioskiem przedsiębiorca zobowiązany jest do dostarczenia organowi licencyjnemu następujących dokumentów: odpisu z rejestru przedsiębiorców lub z ewidencji działalności gospodarczej, kopii zaświadczenia o nadaniu numeru REGON, kopii zaświadczenia o nadaniu numeru NIP, kopii certyfikatu kompetencji zawodowych przedsiębiorcy albo osoby zarządzającej transportem drogowym w przedsiębiorstwie, zaświadczenie o niekaralności, dokumenty potwierdzające spełnienie warunków wymaganych od przedsiębiorcy.

Przyszły taksówkarz ma zatem obowiązek przedłożyć zaświadczenie o ukończonym szkoleniu w zakresie transportu drogowego taksówką, które będzie potwierdzone zdanym egzaminem. W przypadku zaś, gdy wnioskodawca miałby minimum pięcioletnią praktykę w zawodzie taksówkarza, musi wówczas okazać dokumenty potwierdzające tę praktykę. Chodzi tutaj o zaświadczenie wydane przez Urząd Skarbowy.

Ponadto wymagana jest kopia świadectwa kwalifikacji, którą określają przepisy prawa o ruchu drogowym lub orzeczenie lekarza stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. Niezbędne j est też badanie psychologiczne potwierdzające brak przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy kierowcy.

Samozatrudniony taksówkarz musi także przedłożyć kopię krajowego dokumentu, który dopuszcza pojazd z napisem „taksówka” osobowa do ruchu oraz świadectwo legalizacji taksometru. Gdy wnioskodawca nie jest właścicielem pojazdu, musi przedstawić zaświadczenie bądź oświadczenie potwierdzające prawo dysponowania autem. Potrzebne jest też oświadczenie o zamiarze zatrudnienia kierowców, którzy spełniają warunki przewidziane w ustawie.

Licencji nie można odstąpić innej osobie. W przypadku próby odstąpienia licencji, organ licencyjny ma prawo ją cofnąć. Przepisy zabraniają przenoszenia uprawnień wynikających z licencji na osobę trzecią.

W wypadku likwidacji przedsiębiorstwa, taksówkarz zobowiązany jest do złożenia w organie licencyjnym oświadczenie o zaprzestaniu wykonywania działalności przewozu osób taksówką.

1


POROZMAWIAJ Z KONSULTANTEM
Warszawa
Telefon
22 250 16 20
POLEĆ ZNAJOMYM


twitter.com    facebook.com    blip.pl
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Aktualności

Informacje z branży fiskalnej: wiadomości z rynku, kasy fiskalne, drukarki fiskalne.

Artykuły

Artykuły tematyczne dotyczące branży fiskalnej w Polsce.

Firmy

Najlepsi dostawcy drukarek i kas fiskalnych w Twoim mieście.

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne Elzab, Posnet, Novitus odpowiednie dla Twojej firmy.

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne Posnet, Elzab, Novitus odpowiednie dla Twojej firmy.

Prawo

Kwestie formalne i prawne dotyczące drukarek i kas fiskalnych.

Porady

Porady przygotowane przez praktyków i specjalistów z myślą o Tobie.

Kursy

JUŻ WKRÓTCE: Teoretyczne i praktyczne szkolenia on-line dla Twojej firmy.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące branży fiskalnej.

Forum

JUŻ WKRÓTCE: Forum dla producentów, dealerów i użytkowników sprzętu fiskalnego.

Download

Pliki do pobrania: zdjęcia, instrukcje obsługi, foldery produktowe i wiele więcej.

Kontakt

Pełne dane kontaktowe: telefon, fax, formularz kontaktowy , mail i inne.

 
Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.