Zarejestruj się    Przypomnij hasło
Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Najmniejsza i najlżejsza drukarka fiskalna na rynku.

Posnet Temo HS EJ, to przenośna drukarka fiskalna z elektroniczną kopią paragonu. Wyposażono ją w wytrzymały akumulator polimerowy, który po jednorazowym ładowaniu zapewnia wydruk 50 000 wierszy paragonu.

Na uwagę zasługują również: gotowość na euro, duży, 2-liniowy niebieski wyświetlacz z regulacja jasności oraz szybki i cichy mechanizm drukujący.

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ współpracuje z komputerem w dwojaki sposób: za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo przez Bluetooth.

Funkcjonalny desing, prosta obsługa i niewielkie gabaryty czynią z niej idealne urządzenia do pracy mobilnej.

Więcej
Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Pierwsza drukarka fiskalna z funkcją elektronicznego zapisu kopii paragonu.

Drukarka fiskalna Novitus Deon E, to połączenie nowoczesnej technologii i ergonomicznej budowy.

Została wyposażona przez producenta w dwa niebieskie, alfanumeryczne wyświetlacze oraz klawiaturę opartą na swithach.

Zastosowanie mechanizmu drukującego typu "clamshell" powoduje, że wymiana papieru w urządzeniu odbywa się na zasadzie "wrzuć i pracuj".

Drukarka komunikuj się z komputerem za pomocą złącz RS-232 lub USB.

Novitus Deon E wspiera akceptację kart płatniczych, współpracuje z pinpadem, oraz systemami doładowania pre-paid.

Więcej
Drukarka fiskalna Elzab Mera E

Drukarka fiskalna Elzab Mera E

Wysokiej klasy drukarka fiskalna, z funkcją łatwej wymiany papieru easy load.

Elzab Mera E, to urządzenie fiskalne, które realizuje zapis kopii paragonów na elektronicznym nośniku danych. Została wyposażona w funkcję prostej wymiany papieru (easy load).

Możliwość zaprogramowania bardzo dużej bazy towarowej sprawia, że drukarka idealnie sprawdzi się w składach, hurtowaniach, hipermarketach, supermarketach i innych placówkach o szerokim asortymencie.

Urządzenie to gwarantuje komfortowe warunki pracy, dzięki szybkiemu wydrukowi paragonów (32 linie/s) dwóm protokołom komunikacyjnym i obcinaczowi papieru.

Więcej
Drukarka fiskalna Novitus Delio E

Drukarka fiskalna Novitus Delio E

Funkcjonalna, nowoczesna drukarka fiskalna, z możliwością wydruku faktur VAT.

Drukarka fiskalna Novitus Delio E została wyposażona w mechanizm elektronicznego zapisu kopii paragonów - dane wydruków zapisują się karcie SD.

Drukarka ta daje możliwość obsługi systemów kart stałego klienta oraz płatności kartami.

Urządzenie dedykowane jest do wszystkich punktów handlowych, które wyposażone są w system komputerowy.

Niezwykłe cechy tej drukarki z pewnością zostaną docenione przez placówki o dużym asortymencie i natężeniu ruchu klientów - supermarkety, hipermarkety, hurtownie itp.

Więcej
Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ

Drukarka fiskalna z kopią elektroniczną i funkcją zaprogramowania dowolnej waluty.

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ to urządzenie, które posiada funkcję współpracy z komputerem, wydruku faktur, zmiany waluty ewidencyjnej oraz monitora transakcji (która umożliwia współpracę z systemami video-monitoringu sklepowego).

Posnet Thermal HS EJ znajdzie zastosowanie w sieciach przemysłowych oraz usługowo - handlowych (hipermarkety, supermarkety), sklepach kosmetycznych, odzieżowych, hotelach, szpitalach i przychodniach, hurtowniach, kinach, teatrach, salonach motoryzacyjnych, i wielu innych.

Więcej

Novitus Bono E

Novitus Bono E

W ofercie Novitusa pojawiła się mała drukarka stacjonarna z elektroniczną kopią paragonu - Novitus Bono E. Duży wyświetlacz klienta oraz szybki i cichy mechanizm drukujący to dodatkowe atuty urządzenia.

WIĘCEJ

Posnet Thermal HD

Posnet Thermal HD

W ofercie firmy Posnet pojawiła się nowa drukarka - Thermal HD. Została ona stworzona z myślą o zwiększeniu wydajności stanowiska kasowego oraz ułatwieniu zarządzania placówką handlową.

WIĘCEJ

Zakup kasy rezerwowej

Zakup kasy rezerwowej

O zakupie kasy rezerwowej decyduje Podatnik. Warto jednak pamiętać, że w przypadku awarii podstawowej kasy fiskalnej i braku rezerwowej, nie można prowadzić sprzedaży towarów i usług.

WIĘCEJ

Ulga na zakup kasy

Ulga na zakup kasy

Podatnikom mającym obowiązek zakupu urządzenia fiskalnego, przysługuje odliczenie w wysokości 90% ceny zakupy (nie więcej jednak niż 700 zł) każdej z kas.

WIĘCEJ

Sprzedaż i prowadzenie ewidencji podczas imprez plenerowych

Przepisy

Na imprezach plenerowych często można spotkać się ze sprzedażą różnego rodzaju produktów, oferowanych zarówno przez osoby działające na rzecz sołectw, rad przedszkoli i szkół, kół gospodyń wiejskich, jak i przez prywatnych przedsiębiorców. Warto się zastanowić, kiedy tego typu handel jest zwolniony z podatku oraz kto powinien stosować kasy fiskalne, np. podczas dożynek lub innego rodzaju zabaw okolicznościowych?

Sprzedaż towarów podczas imprez plenerowych nie jest opodatkowana, jeśli dochody z niej będą uzyskiwały osoby prawne, chociażby stowarzyszenia czy fundacje, których funkcjonowanie opiera się na działalności kulturalnej, dobroczynnej, w zakresie kultury fizycznej, sportu, czy też ochrony środowiska. Jednak z jednym, bardzo ważnym, zastrzeżeniem - brak konieczności odprowadzania podatku dotyczy kwoty, która zostanie przeznaczona na wspomniane cele.

Co w przypadku konkretnej sytuacji, gdy sprzedaż jest prowadzona przez koło gospodyń wiejskich, np. podczas dożynek? Zgodnie z funkcjonującymi przepisami, społeczno-zawodowe organizacje rolników są zwolnione z podatku, kiedy ich dochód jest przeznaczony na cele statutowe. W związku z tym, przedstawicielki kół gospodyń wiejskich nie będą zobowiązane chociażby do stosowania urządzeń fiskalnych, bowiem ich działalność nie ma charakteru zarobkowego, a raczej integrację społeczną.

Warto jednak podkreślić, że podczas imprez plenerowych zwolnieniu z podatku nie podlega wytwarzanie oraz sprzedaż produktów z metali szlachetnych, wyrobów elektronicznych, paliwowych, tytoniowych oraz alkoholowych (o zawartości alkoholu powyżej 1,5 proc.). Bez względu na to, kto prowadzi handel, czy jest to stowarzyszenie, fundacja, czy też prywatny przedsiębiorca.

Jeszcze inną kwestią jest obowiązek ewidencji sprzedaży przy użyciu urządzenia rejestrującego. Na imprezach plenerowych można spotkać się z sytuacją, w której inspektorzy kontroli skarbowej wymierzają mandaty za brak kasy fiskalnej. Jest tak, ponieważ osoby oferujące towary w ramach prowadzonej przez siebie działalności, powinny korzystać z wspomnianego urządzenia. Jako przedsiębiorcy, którzy wystawiają swoje stanowisko, są bowiem zobowiązani do ewidencjonowania obrotu.

Podjęcia odpowiednich kroków wymaga także organizacja loterii fantowej. Podczas imprez plenerowych lub okolicznościowych jest ona dozwolona, ale jej przeprowadzenie jest objęte zasadami, które zostały zawarte w ustawie z 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Zgodnie z funkcjonującymi przepisami, organizacja loterii fantowej, czy też bingo, będzie uproszczona, jeśli wartość puli wygranych nie przekroczy kwoty bazowej, która w 2013 r. wynosi 3665,68 zł. Wspomniane gry mogą się odbyć po wcześniejszym dokonaniu zgłoszenia do naczelnika urzędu celnego - nie później niż 30 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy plenerowej.

E-biuletyn fiskalne.com | Październik 2013 | Nr 14 (8/2013), str. 11POROZMAWIAJ Z KONSULTANTEM
Warszawa
Telefon
22 250 16 20
POLEĆ ZNAJOMYM


twitter.com    facebook.com    blip.pl
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Aktualności

Informacje z branży fiskalnej: wiadomości z rynku, kasy fiskalne, drukarki fiskalne.

Artykuły

Artykuły dotyczące kas i drukarek fiskalnych i rynku fiskalnego w Polsce.

Firmy

Tylko najlepsze firmy oferujące kasy i drukarki fiskalne w Twoim mieście.

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne Elzab, Posnet, Novitus odpowiednie dla Twojej firmy.

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne Elzab, Novitus, Posnet odpowiednie dla Twojej firmy.

Prawo

Kwestie formalne i prawne dotyczące kas i drukarek fiskalnych.

Porady

Porady przygotowane przez praktyków i specjalistów z myślą o Tobie.

Kursy

JUŻ WKRÓTCE: Teoretyczne i praktyczne szkolenia on-line dla Twojej firmy.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania wraz z opracowanymi odpowiedziami.

Forum

JUŻ WKRÓTCE: Forum dla producentów, dealerów i użytkowników kas fiskalnych.

Download

Pliki do pobrania: foldery produktowe, instrukcje obsługi, zdjęcia i wiele więcej.

Kontakt

Pełne dane kontaktowe: telefon, fax, mail, formularz kontaktowy i inne.

 
Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.