Zarejestruj się    Przypomnij hasło
Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Najmniejsza i najlżejsza drukarka fiskalna na rynku.

Posnet Temo HS EJ, to przenośna drukarka fiskalna z elektroniczną kopią paragonu. Wyposażono ją w wytrzymały akumulator polimerowy, który po jednorazowym ładowaniu zapewnia wydruk 50 000 wierszy paragonu.

Na uwagę zasługują również: gotowość na euro, duży, 2-liniowy niebieski wyświetlacz z regulacja jasności oraz szybki i cichy mechanizm drukujący.

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ współpracuje z komputerem w dwojaki sposób: za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo przez Bluetooth.

Funkcjonalny desing, prosta obsługa i niewielkie gabaryty czynią z niej idealne urządzenia do pracy mobilnej.

Więcej
Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Pierwsza drukarka fiskalna z funkcją elektronicznego zapisu kopii paragonu.

Drukarka fiskalna Novitus Deon E, to połączenie nowoczesnej technologii i ergonomicznej budowy.

Została wyposażona przez producenta w dwa niebieskie, alfanumeryczne wyświetlacze oraz klawiaturę opartą na swithach.

Zastosowanie mechanizmu drukującego typu "clamshell" powoduje, że wymiana papieru w urządzeniu odbywa się na zasadzie "wrzuć i pracuj".

Drukarka komunikuj się z komputerem za pomocą złącz RS-232 lub USB.

Novitus Deon E wspiera akceptację kart płatniczych, współpracuje z pinpadem, oraz systemami doładowania pre-paid.

Więcej
Drukarka fiskalna Elzab Mera E

Drukarka fiskalna Elzab Mera E

Wysokiej klasy drukarka fiskalna, z funkcją łatwej wymiany papieru easy load.

Elzab Mera E, to urządzenie fiskalne, które realizuje zapis kopii paragonów na elektronicznym nośniku danych. Została wyposażona w funkcję prostej wymiany papieru (easy load).

Możliwość zaprogramowania bardzo dużej bazy towarowej sprawia, że drukarka idealnie sprawdzi się w składach, hurtowaniach, hipermarketach, supermarketach i innych placówkach o szerokim asortymencie.

Urządzenie to gwarantuje komfortowe warunki pracy, dzięki szybkiemu wydrukowi paragonów (32 linie/s) dwóm protokołom komunikacyjnym i obcinaczowi papieru.

Więcej
Drukarka fiskalna Novitus Delio E

Drukarka fiskalna Novitus Delio E

Funkcjonalna, nowoczesna drukarka fiskalna, z możliwością wydruku faktur VAT.

Drukarka fiskalna Novitus Delio E została wyposażona w mechanizm elektronicznego zapisu kopii paragonów - dane wydruków zapisują się karcie SD.

Drukarka ta daje możliwość obsługi systemów kart stałego klienta oraz płatności kartami.

Urządzenie dedykowane jest do wszystkich punktów handlowych, które wyposażone są w system komputerowy.

Niezwykłe cechy tej drukarki z pewnością zostaną docenione przez placówki o dużym asortymencie i natężeniu ruchu klientów - supermarkety, hipermarkety, hurtownie itp.

Więcej
Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ

Drukarka fiskalna z kopią elektroniczną i funkcją zaprogramowania dowolnej waluty.

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ to urządzenie, które posiada funkcję współpracy z komputerem, wydruku faktur, zmiany waluty ewidencyjnej oraz monitora transakcji (która umożliwia współpracę z systemami video-monitoringu sklepowego).

Posnet Thermal HS EJ znajdzie zastosowanie w sieciach przemysłowych oraz usługowo - handlowych (hipermarkety, supermarkety), sklepach kosmetycznych, odzieżowych, hotelach, szpitalach i przychodniach, hurtowniach, kinach, teatrach, salonach motoryzacyjnych, i wielu innych.

Więcej

Novitus Bono E

Novitus Bono E

W ofercie Novitusa pojawiła się mała drukarka stacjonarna z elektroniczną kopią paragonu - Novitus Bono E. Duży wyświetlacz klienta oraz szybki i cichy mechanizm drukujący to dodatkowe atuty urządzenia.

WIĘCEJ

Posnet Thermal HD

Posnet Thermal HD

W ofercie firmy Posnet pojawiła się nowa drukarka - Thermal HD. Została ona stworzona z myślą o zwiększeniu wydajności stanowiska kasowego oraz ułatwieniu zarządzania placówką handlową.

WIĘCEJ

Zakup kasy rezerwowej

Zakup kasy rezerwowej

O zakupie kasy rezerwowej decyduje Podatnik. Warto jednak pamiętać, że w przypadku awarii podstawowej kasy fiskalnej i braku rezerwowej, nie można prowadzić sprzedaży towarów i usług.

WIĘCEJ

Ulga na zakup kasy

Ulga na zakup kasy

Podatnikom mającym obowiązek zakupu urządzenia fiskalnego, przysługuje odliczenie w wysokości 90% ceny zakupy (nie więcej jednak niż 700 zł) każdej z kas.

WIĘCEJ

Rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych

Przepisy

Do 30 marca 2013 r. wymogi techniczne dla kas określało Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r. (Dz. U. Nr 212, poz. 1338 z późn. zm.). Od 1 października obowiązywało będzie natomiast, opublikowane 27 sierpnia 2013 r., Rozporządzenie Ministra Gospodarki w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące (Dz. U. poz. 1076).

Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27 sierpnia 2013 r. szczegółowo określa: kryteria i warunki techniczne, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące; sposób oznaczania pamięci fiskalnej numerami unikatowymi oraz warunki ich przydzielania; dokumenty, które powinny być dołączone do kasy rejestrującej przy wprowadzaniu jej do obrotu; dane, które powinien zawierać wniosek o nadanie homologacji urządzeniu fiskalnemu; okres, na który jest wydawane potwierdzenie, dopuszczające kasy do obrotu, a także zakres badań kas rejestrujących.

Czym jest kasa fiskalna?

Rozporządzenie mówi, że kasy rejestrujące są urządzeniami samodzielnymi lub mogą stanowić część składową systemu kasowego. Ze względu na konstrukcję kasy dzieli się na

  • elektroniczne - z programem aplikacyjnym, posiadające własną bazę danych o towarach i usługach z możliwością jej zmiany wyłącznie przez zdefiniowaną funkcję niezmiennego programu aplikacyjnego kasy,
  • bez programu aplikacyjnego (drukarki fiskalne) - sterowane poprzez interfejs komunikacyjny zewnętrznym programem aplikacyjnym, które nie zawierają bazy danych o towarach lub usługach, ale zawierają algorytm weryfikujący zmiany stawek podatkowych przypisanych do elementów asortymentu,
  • komputerowe - zbudowane na bazie komputera ze standardowym systemem operacyjnym, z możliwością współpracy z komputerowym programem aplikacyjnym.

Szczegółowe kryteria i warunki techniczne, którym muszą odpowiadać kasy

Przede wszystkim jednak nowe Rozporządzenie, podobnie jak to z 2008 roku, określa kryteria, którym musza odpowiadać kasy rejestrujące. Budowa urządzenia powinna składać się z modułu i pamięci fiskalnej, drukarki kasy, dwóch wyświetlaczy przeznaczonych do odczytu danych o wartości sprzedaży brutto oraz zegara wskazującego datę i czas. Pamięć fiskalna musi być wbudowana w miejscu niedostępnym dla użytkownika kasy, umieszczona w gnieździe związanym nierozłącznie z obudową, zalanym twardą nieprzezroczystą masą oraz zabezpieczona w sposób p owodujący j ego zniszczenie w momencie jego naruszenia. Oprogramowanie musi być identyfikowalne przez wersję programu i sumę kontrolną, które są wyznaczane, weryfikowane, drukowane oraz wyświetlane na ekranie kasy na żądanie operatora; wyznaczona suma kontrolna musi być porównywana z sumą kontrolną zapisaną w pamięci fiskalnej. Urządzenie musi także zawierać zabezpieczenia uniemożliwiające likwidację zapisów zawartych w ewidencjach i pamięci fiskalnej kasy, w szczególności z powodu braku zasilania; zapewniać wydruk raportów fiskalnych dobowych i okresowych bez konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń, rejestrację w pamięci fiskalnej co najmniej 1830 raportów fiskalnych dobowych, 200 awaryjnych zerowań pamięci operacyjnej kasy, 30 zmian stawek podatku; sterowanie lokalne zintegrowane z kasą, umożliwiające co najmniej wydruk; posiadać zasilanie sieciowo-bateryjne, sieciowo-akumulatorowe, bateryjne lub akumulatorowe, które zapewni wydruk minimum 200 paragonów fiskalnych, każdy o zawartości co najmniej 30 wierszy druku i raportu fiskalnego dobowego, w czasie 48 godzin od momentu zaniku zasilania sieciowego.

Nowością, w odniesieniu do poprzedniego Rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących, jest to, że dostęp do wnętrza kasy musi być zabezpieczony plombą producenta krajowego albo podmiotu dokonującego wewnątrzwspólnotowego nabycia lub importu kas, umieszczoną na obudowie kasy w sposób powodujący, że plomba jest nieusuwalna albo ulega zniszczeniu przy próbie usunięcia. Sposób plombowania oraz zamknięcia obudowy kasy musi uniemożliwiać dostęp do elementów wewnętrznych kasy bez usunięcia plomby.

1


POROZMAWIAJ Z KONSULTANTEM
Warszawa
Telefon
22 250 16 20
POLEĆ ZNAJOMYM


twitter.com    facebook.com    blip.pl
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Aktualności

Informacje z branży fiskalnej: wiadomości z rynku, kasy fiskalne, drukarki fiskalne.

Artykuły

Artykuły dotyczące kas i drukarek fiskalnych i rynku fiskalnego w Polsce.

Firmy

Tylko najlepsze firmy oferujące kasy i drukarki fiskalne w Twoim mieście.

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne Elzab, Posnet, Novitus odpowiednie dla Twojej firmy.

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne Elzab, Novitus, Posnet odpowiednie dla Twojej firmy.

Prawo

Kwestie formalne i prawne dotyczące kas i drukarek fiskalnych.

Porady

Porady przygotowane przez praktyków i specjalistów z myślą o Tobie.

Kursy

JUŻ WKRÓTCE: Teoretyczne i praktyczne szkolenia on-line dla Twojej firmy.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania wraz z opracowanymi odpowiedziami.

Forum

JUŻ WKRÓTCE: Forum dla producentów, dealerów i użytkowników kas fiskalnych.

Download

Pliki do pobrania: foldery produktowe, instrukcje obsługi, zdjęcia i wiele więcej.

Kontakt

Pełne dane kontaktowe: telefon, fax, mail, formularz kontaktowy i inne.

 
Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.