Zarejestruj się    Przypomnij hasło
Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Najmniejsza i najlżejsza drukarka fiskalna na rynku.

Posnet Temo HS EJ, to przenośna drukarka fiskalna z elektroniczną kopią paragonu. Wyposażono ją w wytrzymały akumulator polimerowy, który po jednorazowym ładowaniu zapewnia wydruk 50 000 wierszy paragonu.

Na uwagę zasługują również: gotowość na euro, duży, 2-liniowy niebieski wyświetlacz z regulacja jasności oraz szybki i cichy mechanizm drukujący.

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ współpracuje z komputerem w dwojaki sposób: za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo przez Bluetooth.

Funkcjonalny desing, prosta obsługa i niewielkie gabaryty czynią z niej idealne urządzenia do pracy mobilnej.

Więcej
Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Pierwsza drukarka fiskalna z funkcją elektronicznego zapisu kopii paragonu.

Drukarka fiskalna Novitus Deon E, to połączenie nowoczesnej technologii i ergonomicznej budowy.

Została wyposażona przez producenta w dwa niebieskie, alfanumeryczne wyświetlacze oraz klawiaturę opartą na swithach.

Zastosowanie mechanizmu drukującego typu "clamshell" powoduje, że wymiana papieru w urządzeniu odbywa się na zasadzie "wrzuć i pracuj".

Drukarka komunikuj się z komputerem za pomocą złącz RS-232 lub USB.

Novitus Deon E wspiera akceptację kart płatniczych, współpracuje z pinpadem, oraz systemami doładowania pre-paid.

Więcej
Drukarka fiskalna Elzab Mera E

Drukarka fiskalna Elzab Mera E

Wysokiej klasy drukarka fiskalna, z funkcją łatwej wymiany papieru easy load.

Elzab Mera E, to urządzenie fiskalne, które realizuje zapis kopii paragonów na elektronicznym nośniku danych. Została wyposażona w funkcję prostej wymiany papieru (easy load).

Możliwość zaprogramowania bardzo dużej bazy towarowej sprawia, że drukarka idealnie sprawdzi się w składach, hurtowaniach, hipermarketach, supermarketach i innych placówkach o szerokim asortymencie.

Urządzenie to gwarantuje komfortowe warunki pracy, dzięki szybkiemu wydrukowi paragonów (32 linie/s) dwóm protokołom komunikacyjnym i obcinaczowi papieru.

Więcej
Drukarka fiskalna Novitus Delio E

Drukarka fiskalna Novitus Delio E

Funkcjonalna, nowoczesna drukarka fiskalna, z możliwością wydruku faktur VAT.

Drukarka fiskalna Novitus Delio E została wyposażona w mechanizm elektronicznego zapisu kopii paragonów - dane wydruków zapisują się karcie SD.

Drukarka ta daje możliwość obsługi systemów kart stałego klienta oraz płatności kartami.

Urządzenie dedykowane jest do wszystkich punktów handlowych, które wyposażone są w system komputerowy.

Niezwykłe cechy tej drukarki z pewnością zostaną docenione przez placówki o dużym asortymencie i natężeniu ruchu klientów - supermarkety, hipermarkety, hurtownie itp.

Więcej
Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ

Drukarka fiskalna z kopią elektroniczną i funkcją zaprogramowania dowolnej waluty.

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ to urządzenie, które posiada funkcję współpracy z komputerem, wydruku faktur, zmiany waluty ewidencyjnej oraz monitora transakcji (która umożliwia współpracę z systemami video-monitoringu sklepowego).

Posnet Thermal HS EJ znajdzie zastosowanie w sieciach przemysłowych oraz usługowo - handlowych (hipermarkety, supermarkety), sklepach kosmetycznych, odzieżowych, hotelach, szpitalach i przychodniach, hurtowniach, kinach, teatrach, salonach motoryzacyjnych, i wielu innych.

Więcej

Novitus Bono E

Novitus Bono E

W ofercie Novitusa pojawiła się mała drukarka stacjonarna z elektroniczną kopią paragonu - Novitus Bono E. Duży wyświetlacz klienta oraz szybki i cichy mechanizm drukujący to dodatkowe atuty urządzenia.

WIĘCEJ

Posnet Thermal HD

Posnet Thermal HD

W ofercie firmy Posnet pojawiła się nowa drukarka - Thermal HD. Została ona stworzona z myślą o zwiększeniu wydajności stanowiska kasowego oraz ułatwieniu zarządzania placówką handlową.

WIĘCEJ

Zakup kasy rezerwowej

Zakup kasy rezerwowej

O zakupie kasy rezerwowej decyduje Podatnik. Warto jednak pamiętać, że w przypadku awarii podstawowej kasy fiskalnej i braku rezerwowej, nie można prowadzić sprzedaży towarów i usług.

WIĘCEJ

Ulga na zakup kasy

Ulga na zakup kasy

Podatnikom mającym obowiązek zakupu urządzenia fiskalnego, przysługuje odliczenie w wysokości 90% ceny zakupy (nie więcej jednak niż 700 zł) każdej z kas.

WIĘCEJ

Rekordowy kwartał, rekordowy rok?

Raport

Rok 2013 przyniósł poważne zmiany przepisów prawnych w branży fiskalnej. Zgodnie z obowiązującym od początku roku rozporządzeniem Ministra Finansów, od 1 marca 2013 roku firmy, których sprzedaż dla klientów detalicznych, czyli osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, w 2012 roku przekroczyła 20 tys. zł, zmuszone zostały do rozpoczęcia rejestrowania transakcji za pomocą kasy fiskalnej. Wcześniej limit ten wynosił 40 tys. zł. Natomiast przedsiębiorcy, którzy zaczęli działalność w 2013 r., zostali zwolnieni z ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej do wysokości rocznego obrotu 20 tys. zł, z tym, że limit ten jest określany proporcjonalnie do okresu prowadzenia działalności w roku podatkowym. Zatem, jeżeli firma zacznie działalność w połowie roku, zwolnienie ze stosowania kasy fiskalnej również wyniesie połowę limitu, czyli 10 tys. zł. Dodatkowo, rozporządzenie to zlikwidowało też zwolnienia z używania kas dla niektórych rodzajów działalności, takich jak szkoły i instruktorzy tańca, szkoły nauki jazdy oraz prowadzący działalność w zakresie „pozaszkolnych form edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych”.

Zmiana przepisów oraz obniżenie progu zobowiązującego podatnika do zainstalowania kasy fiskalnej stworzyły w efekcie potężną lukę podażową, widoczną najwyraźniej w miesiącu lutym. Mając w pamięci niedawne doświadczenia związane z przeszacowaniem w poprzednich latach rynku nowych grup podatkowych (jak np. w 2011 roku - rynek lekarzy i prawników) i dodatkowymi kosztami nadprodukcji, niektórzy producenci urządzeń fiskalnych tym razem nie oszacowali poprawnie wielkości popytu i w kulminacyjnym momencie, w wielu częściach Polski, zabrakło kas fiskalnych - w szczególności tych najmniejszych, mobilnych.

Wyraźnym zwycięzcą nowego rynku fiskalnego okazała się grupa kapitałowa Comp S.A., która była na nim reprezentowana podwójnie - w postaci marek Novitus i Elzab. W komunikatach giełdowych władze grupy Comp poinformowały, że pierwsze miesiące 2013 roku wypadły wyraźnie powyżej oczekiwań i uznały za bardzo realne założenie, że to będzie najlepszy rok w historii rynku fiskalnego g rupy Comp. W g p odawanych szacunków udział grupy Comp w nowym rynku był znacznie większy, niż w rynku odtworzeniowym, na którym jest on szacowany na poziomie odrobinę poniżej 50%. W podobnym tonie utrzymane były także komunikaty spółki Elzab S.A., która w porównaniu z pierwszy kwartałem 2012 roku podwoiła swój obrót i awansowała na drugie miejsce pod względem udziału w rynku. Prezes Zarządu Elzab S.A., Krzysztof Urbanowicz, podkreślił, że efekt nowej fiskalizacji z pierwszego kwartału powinien być jeszcze w pewnym stopniu widoczny w wynikach Elzab S.A. za drugi kwartał 2013. W ocenie Prezesa Urbanowicza rynek nowych podatników w pierwszym kwartale 2013 był na poziomie około 72-75 tys. urządzeń, zaś rynek odtworzeniowy to około 40-45 tys. urządzeń. Łącznie, szacunki te zbliżone są do zaprezentowanych przez Ministerstwo Finansów. Przypomnijmy, że Ministerstwo Finansów informowało wcześniej, że według danych uzyskanych z Izb Skarbowych w pierwszym kwartale 2013 roku zarejestrowano w Polsce około 117 tys. urządzeń fiskalnych. W dalszej części artykułu zaprezentujemy Państwu dane za pierwszy kwartał 2013 roku, jakie portal fiskalne.com pozyskał ze wszystkich w Polsce Urzędów Skarbowych i porównamy je z korespondującymi okresami w poprzednich latach.

Ogółem liczba kas rejestrujących zgłoszonych do Urzędów Skarbowych w pierwszym kwartale 2013 roku to 118 577 urządzeń. Jest to ponad dwukrotnie więcej niż w korespondujących kwartałach 2011 i 2012 roku, kiedy to zanotowano odpowiednio 51 417 (w porównaniu z pierwszym kwartałem 2011 wzrost o 130,62%) i 48 611 (w porównaniu z pierwszym kwartałem 2012 wzrost o 143,93%) zgłoszeń. O tym jak potężny wynik udało się osiągnąć branży w początkowym okresie 2013 roku doskonale może świadczyć fakt, że liczbę 118 tys. zarejestrowanych urządzeń w bardzo dobrym 2011 roku (fiskalizacja nowych grup podatkowych) udało się osiągnąć dopiero w czerwcu, zaś w słabszym 2012 roku dopiero w sierpniu. Na wykresie 1 zaprezentowano ilość zarejestrowanych urządzeń w poszczególnych miesiącach.

1


POROZMAWIAJ Z KONSULTANTEM
Warszawa
Telefon
22 250 16 20
POLEĆ ZNAJOMYM


twitter.com    facebook.com    blip.pl
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Aktualności

Informacje z branży fiskalnej: wiadomości z rynku, kasy fiskalne, drukarki fiskalne.

Artykuły

Artykuły tematyczne dotyczące branży fiskalnej w Polsce.

Firmy

Najlepsi dostawcy drukarek i kas fiskalnych w Twoim mieście.

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne Elzab, Posnet, Novitus odpowiednie dla Twojej firmy.

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne Posnet, Elzab, Novitus odpowiednie dla Twojej firmy.

Prawo

Kwestie formalne i prawne dotyczące drukarek i kas fiskalnych.

Porady

Porady przygotowane przez praktyków i specjalistów z myślą o Tobie.

Kursy

JUŻ WKRÓTCE: Teoretyczne i praktyczne szkolenia on-line dla Twojej firmy.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące branży fiskalnej.

Forum

JUŻ WKRÓTCE: Forum dla producentów, dealerów i użytkowników sprzętu fiskalnego.

Download

Pliki do pobrania: zdjęcia, instrukcje obsługi, foldery produktowe i wiele więcej.

Kontakt

Pełne dane kontaktowe: telefon, fax, formularz kontaktowy , mail i inne.

 
Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.