Zarejestruj się    Przypomnij hasło
Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Najmniejsza i najlżejsza drukarka fiskalna na rynku.

Posnet Temo HS EJ, to przenośna drukarka fiskalna z elektroniczną kopią paragonu. Wyposażono ją w wytrzymały akumulator polimerowy, który po jednorazowym ładowaniu zapewnia wydruk 50 000 wierszy paragonu.

Na uwagę zasługują również: gotowość na euro, duży, 2-liniowy niebieski wyświetlacz z regulacja jasności oraz szybki i cichy mechanizm drukujący.

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ współpracuje z komputerem w dwojaki sposób: za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo przez Bluetooth.

Funkcjonalny desing, prosta obsługa i niewielkie gabaryty czynią z niej idealne urządzenia do pracy mobilnej.

Więcej
Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Pierwsza drukarka fiskalna z funkcją elektronicznego zapisu kopii paragonu.

Drukarka fiskalna Novitus Deon E, to połączenie nowoczesnej technologii i ergonomicznej budowy.

Została wyposażona przez producenta w dwa niebieskie, alfanumeryczne wyświetlacze oraz klawiaturę opartą na swithach.

Zastosowanie mechanizmu drukującego typu "clamshell" powoduje, że wymiana papieru w urządzeniu odbywa się na zasadzie "wrzuć i pracuj".

Drukarka komunikuj się z komputerem za pomocą złącz RS-232 lub USB.

Novitus Deon E wspiera akceptację kart płatniczych, współpracuje z pinpadem, oraz systemami doładowania pre-paid.

Więcej
Drukarka fiskalna Elzab Mera E

Drukarka fiskalna Elzab Mera E

Wysokiej klasy drukarka fiskalna, z funkcją łatwej wymiany papieru easy load.

Elzab Mera E, to urządzenie fiskalne, które realizuje zapis kopii paragonów na elektronicznym nośniku danych. Została wyposażona w funkcję prostej wymiany papieru (easy load).

Możliwość zaprogramowania bardzo dużej bazy towarowej sprawia, że drukarka idealnie sprawdzi się w składach, hurtowaniach, hipermarketach, supermarketach i innych placówkach o szerokim asortymencie.

Urządzenie to gwarantuje komfortowe warunki pracy, dzięki szybkiemu wydrukowi paragonów (32 linie/s) dwóm protokołom komunikacyjnym i obcinaczowi papieru.

Więcej
Drukarka fiskalna Novitus Delio E

Drukarka fiskalna Novitus Delio E

Funkcjonalna, nowoczesna drukarka fiskalna, z możliwością wydruku faktur VAT.

Drukarka fiskalna Novitus Delio E została wyposażona w mechanizm elektronicznego zapisu kopii paragonów - dane wydruków zapisują się karcie SD.

Drukarka ta daje możliwość obsługi systemów kart stałego klienta oraz płatności kartami.

Urządzenie dedykowane jest do wszystkich punktów handlowych, które wyposażone są w system komputerowy.

Niezwykłe cechy tej drukarki z pewnością zostaną docenione przez placówki o dużym asortymencie i natężeniu ruchu klientów - supermarkety, hipermarkety, hurtownie itp.

Więcej
Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ

Drukarka fiskalna z kopią elektroniczną i funkcją zaprogramowania dowolnej waluty.

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ to urządzenie, które posiada funkcję współpracy z komputerem, wydruku faktur, zmiany waluty ewidencyjnej oraz monitora transakcji (która umożliwia współpracę z systemami video-monitoringu sklepowego).

Posnet Thermal HS EJ znajdzie zastosowanie w sieciach przemysłowych oraz usługowo - handlowych (hipermarkety, supermarkety), sklepach kosmetycznych, odzieżowych, hotelach, szpitalach i przychodniach, hurtowniach, kinach, teatrach, salonach motoryzacyjnych, i wielu innych.

Więcej

Novitus Bono E

Novitus Bono E

W ofercie Novitusa pojawiła się mała drukarka stacjonarna z elektroniczną kopią paragonu - Novitus Bono E. Duży wyświetlacz klienta oraz szybki i cichy mechanizm drukujący to dodatkowe atuty urządzenia.

WIĘCEJ

Posnet Thermal HD

Posnet Thermal HD

W ofercie firmy Posnet pojawiła się nowa drukarka - Thermal HD. Została ona stworzona z myślą o zwiększeniu wydajności stanowiska kasowego oraz ułatwieniu zarządzania placówką handlową.

WIĘCEJ

Zakup kasy rezerwowej

Zakup kasy rezerwowej

O zakupie kasy rezerwowej decyduje Podatnik. Warto jednak pamiętać, że w przypadku awarii podstawowej kasy fiskalnej i braku rezerwowej, nie można prowadzić sprzedaży towarów i usług.

WIĘCEJ

Ulga na zakup kasy

Ulga na zakup kasy

Podatnikom mającym obowiązek zakupu urządzenia fiskalnego, przysługuje odliczenie w wysokości 90% ceny zakupy (nie więcej jednak niż 700 zł) każdej z kas.

WIĘCEJ

Monitor transakcji kasowych

Monitor transakcji to funkcjonalność, którą możemy spotkać w kasach Novitus oraz Posnet. Wprowadzona została wraz z pojawieniem się kas PS3000 NET Novitus oraz urządzeń z kopią elektroniczną EJ marki Posnet.

Przykład działania urządzenia MTKas, pozwalającego na połączenie kas fiskalnych Novitus oraz Posnet z systemem monitoringu wizyjnego sklepu. Widok na stanowisko obserwacyjne.

Wszyscy serwisanci urządzeń fiskalnych z pewnością spotkali się z pozycją monitora transakcji w menu kasy, zapewne słyszeli i widzieli praktyczne zastosowanie tej funkcji uczestnicząc w szkoleniach odnawiających uprawnienia w Novitus. Czy można ją jednak wykorzystać w bardziej użyteczny sposób, niż tylko podczas prezentacji wydruków na szkoleniu?

Praktyczne wykorzystanie monitora transakcji

Okazuje się, że monitor transakcji może w dużym stopniu pomóc w identyfikacji nieprawidłowości występujących podczas obsługi klienta na kasach fiskalnych, niektórymi drukarkach marek Novitus i Posnet oraz ze stanowiskami POS. Zdarzają się przecież, niestety, zarówno nieuczciwi sprzedawcy, jak i klienci. W przypadku tych pierwszych najczęstszą, dość powszechną praktyką, jest zaniżanie liczby sprzedanych produktów znajomym osobom (często rodzinie lub kolegom). W drugim przypadku nieuczciwi klienci, podchodząc do kasy, chowają część towarów do własnych toreb zamiast wykładać je na ladę, bądź taśmociąg w celu skasowania przez sprzedawcę. Dotyczy to zwłaszcza, coraz bardziej powszechnych, sklepów samoobsługowych. Zapobiec takim patologiom może właśnie zastosowanie monitora transakcji. Aby go wykorzystać, konieczne jest jednak posiadanie w sklepie systemu monitoringu wizyjnego, który na szczęście, w większości punktów handlowych, jest stosowany.

Opracowane przez naszą firmę rozwiązanie MTKas, pozwala na nałożenie na obraz pochodzący z kamery obserwującej stanowisko sprzedaży informacji o zawartości paragonu drukowanego przez kasę fiskalną. Odbywa się to właśnie z wykorzystaniem monitora transakcji zastosowanego w kasach Novitus oraz Posnet. Nie ma przy tym znaczenia, czy obraz jest przekazywany bezpośrednio na monitor, czy telewizor, czy jest rejestrowany przez komputer z kartą wizyjną, czy wreszcie przez autonomiczny rejestrator - opowiada Pan Piotr Kozulski, właściciel firmy PIKO z Łodzi.

Cały system składa się z małego urządzenia podłączanego z jednej strony do kasy, a z drugiej przelotowo wpinanego pomiędzy kamerę a rejestrator. Obraz z kamery miksowany jest na bieżąco z liniami paragonu pochodzącymi z kasy fiskalnej i nagrywany przez rejestrator. Ostatnie 7 linii wydrukowanych przez drukarkę kasy fiskalnej, nałożonych na obraz z kamery pozwala w wystarczająco precyzyjny sposób przedstawić poczynania kasjera. Urządzenie jest w stanie pominąć nieistotne informacje, takie jak linie nagłówka, część odpowiedzialną za rozliczenie podatków, linie podkreślenia, pozostawiając tylko to, co dla osoby nadzorującej jest istotne: linie sprzedaży, storna, rabaty, anulacje paragonu itp.

Pierwsze wdrożenie do systemu przeprowadziliśmy w 2013 roku w sklepie, gdzie pomimo zastosowania zabezpieczeń oferowanych przez kasy Novitus PS3000 NET (obsługa klucza kierownika - autoryzacja anulowania, czy storna) często pojawiały się spore braki w stanach towarów, wynikające z nieuczciwych poczynań zarówno kasjerów, jak i klientów. Sklep był wyposażony wcześniej w system monitoringu wizyjnego wraz z dedykowanym stanowiskiem dla osoby obserwującej poczynania klientów dokonujących zakupów na samoobsługowej części sklepu, na wzór znanej sieci drogerii kosmetycznych. Do istniejącego już systemu dołożyliśmy Monitor Transakcji Kasowych, pokazujący to, co później jest rejestrowane. Osoba nadzorująca salę sprzedaży dostała w ten sposób potężne narzędzie pozwalające na bieżąco kontrolować zarówno sprzedawców, jak i klientów. Dla placówki handlowej możliwość ciągłego nadzoru nad tym, co się dzieje w sklepie, zaowocowało zdecydowanym zmniejszeniem liczby stornowanych pozycji, anulowanych paragonów, czy wreszcie możliwość jednoznacznego rozwiązania spornych sytuacji, dzięki zsynchronizowaniu obrazu z kamery z wydrukiem z kasy fiskalnej - relacjonuje Pan Kozulski.

1


POROZMAWIAJ Z KONSULTANTEM
Warszawa
Telefon
22 250 16 20
POLEĆ ZNAJOMYM


twitter.com    facebook.com    blip.pl
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Aktualności

Informacje z branży fiskalnej: wiadomości z rynku, kasy fiskalne, drukarki fiskalne.

Artykuły

Artykuły tematyczne dotyczące branży fiskalnej w Polsce.

Firmy

Najlepsi dostawcy drukarek i kas fiskalnych w Twoim mieście.

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne Elzab, Posnet, Novitus odpowiednie dla Twojej firmy.

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne Posnet, Elzab, Novitus odpowiednie dla Twojej firmy.

Prawo

Kwestie formalne i prawne dotyczące drukarek i kas fiskalnych.

Porady

Porady przygotowane przez praktyków i specjalistów z myślą o Tobie.

Kursy

JUŻ WKRÓTCE: Teoretyczne i praktyczne szkolenia on-line dla Twojej firmy.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące branży fiskalnej.

Forum

JUŻ WKRÓTCE: Forum dla producentów, dealerów i użytkowników sprzętu fiskalnego.

Download

Pliki do pobrania: zdjęcia, instrukcje obsługi, foldery produktowe i wiele więcej.

Kontakt

Pełne dane kontaktowe: telefon, fax, formularz kontaktowy , mail i inne.

 
Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.