Zarejestruj się    Przypomnij hasło
Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Najmniejsza i najlżejsza drukarka fiskalna na rynku.

Posnet Temo HS EJ, to przenośna drukarka fiskalna z elektroniczną kopią paragonu. Wyposażono ją w wytrzymały akumulator polimerowy, który po jednorazowym ładowaniu zapewnia wydruk 50 000 wierszy paragonu.

Na uwagę zasługują również: gotowość na euro, duży, 2-liniowy niebieski wyświetlacz z regulacja jasności oraz szybki i cichy mechanizm drukujący.

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ współpracuje z komputerem w dwojaki sposób: za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo przez Bluetooth.

Funkcjonalny desing, prosta obsługa i niewielkie gabaryty czynią z niej idealne urządzenia do pracy mobilnej.

Więcej
Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Pierwsza drukarka fiskalna z funkcją elektronicznego zapisu kopii paragonu.

Drukarka fiskalna Novitus Deon E, to połączenie nowoczesnej technologii i ergonomicznej budowy.

Została wyposażona przez producenta w dwa niebieskie, alfanumeryczne wyświetlacze oraz klawiaturę opartą na swithach.

Zastosowanie mechanizmu drukującego typu "clamshell" powoduje, że wymiana papieru w urządzeniu odbywa się na zasadzie "wrzuć i pracuj".

Drukarka komunikuj się z komputerem za pomocą złącz RS-232 lub USB.

Novitus Deon E wspiera akceptację kart płatniczych, współpracuje z pinpadem, oraz systemami doładowania pre-paid.

Więcej
Drukarka fiskalna Elzab Mera E

Drukarka fiskalna Elzab Mera E

Wysokiej klasy drukarka fiskalna, z funkcją łatwej wymiany papieru easy load.

Elzab Mera E, to urządzenie fiskalne, które realizuje zapis kopii paragonów na elektronicznym nośniku danych. Została wyposażona w funkcję prostej wymiany papieru (easy load).

Możliwość zaprogramowania bardzo dużej bazy towarowej sprawia, że drukarka idealnie sprawdzi się w składach, hurtowaniach, hipermarketach, supermarketach i innych placówkach o szerokim asortymencie.

Urządzenie to gwarantuje komfortowe warunki pracy, dzięki szybkiemu wydrukowi paragonów (32 linie/s) dwóm protokołom komunikacyjnym i obcinaczowi papieru.

Więcej
Drukarka fiskalna Novitus Delio E

Drukarka fiskalna Novitus Delio E

Funkcjonalna, nowoczesna drukarka fiskalna, z możliwością wydruku faktur VAT.

Drukarka fiskalna Novitus Delio E została wyposażona w mechanizm elektronicznego zapisu kopii paragonów - dane wydruków zapisują się karcie SD.

Drukarka ta daje możliwość obsługi systemów kart stałego klienta oraz płatności kartami.

Urządzenie dedykowane jest do wszystkich punktów handlowych, które wyposażone są w system komputerowy.

Niezwykłe cechy tej drukarki z pewnością zostaną docenione przez placówki o dużym asortymencie i natężeniu ruchu klientów - supermarkety, hipermarkety, hurtownie itp.

Więcej
Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ

Drukarka fiskalna z kopią elektroniczną i funkcją zaprogramowania dowolnej waluty.

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ to urządzenie, które posiada funkcję współpracy z komputerem, wydruku faktur, zmiany waluty ewidencyjnej oraz monitora transakcji (która umożliwia współpracę z systemami video-monitoringu sklepowego).

Posnet Thermal HS EJ znajdzie zastosowanie w sieciach przemysłowych oraz usługowo - handlowych (hipermarkety, supermarkety), sklepach kosmetycznych, odzieżowych, hotelach, szpitalach i przychodniach, hurtowniach, kinach, teatrach, salonach motoryzacyjnych, i wielu innych.

Więcej

Novitus Bono E

Novitus Bono E

W ofercie Novitusa pojawiła się mała drukarka stacjonarna z elektroniczną kopią paragonu - Novitus Bono E. Duży wyświetlacz klienta oraz szybki i cichy mechanizm drukujący to dodatkowe atuty urządzenia.

WIĘCEJ

Posnet Thermal HD

Posnet Thermal HD

W ofercie firmy Posnet pojawiła się nowa drukarka - Thermal HD. Została ona stworzona z myślą o zwiększeniu wydajności stanowiska kasowego oraz ułatwieniu zarządzania placówką handlową.

WIĘCEJ

Zakup kasy rezerwowej

Zakup kasy rezerwowej

O zakupie kasy rezerwowej decyduje Podatnik. Warto jednak pamiętać, że w przypadku awarii podstawowej kasy fiskalnej i braku rezerwowej, nie można prowadzić sprzedaży towarów i usług.

WIĘCEJ

Ulga na zakup kasy

Ulga na zakup kasy

Podatnikom mającym obowiązek zakupu urządzenia fiskalnego, przysługuje odliczenie w wysokości 90% ceny zakupy (nie więcej jednak niż 700 zł) każdej z kas.

WIĘCEJ

Jednoznaczna identyfikacja towarów lub usług - interpretacja Rozporządzenia

Przepisy

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Finansów z dnia 14 marca 2013 roku, które weszło w życie 1 kwietnia 2013 roku, wszyscy podatnicy, którzy prowadzą ewidencję sprzedawanych towarów lub usług, są zobowiązani do jednoznacznego identyfikowania nazw swojego asortymentu. Do 30 września 2013 roku będą jeszcze funkcjonowały przepisy przejściowe, zwalniające z konieczności dostosowania się do nowych zasad. Po tym terminie należy jednak zadbać o to, aby rejestracja sprzedaży była zgodna z ww. Rozporządzeniem.

Szczegółowe wyjaśnienie tych przepisów jest dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Czytamy w nim m.in., że nie w każdym przypadku podatnik będzie zmuszony do wymiany urządzenia fiskalnego. Rozporządzenia nie należy więc traktować jako rewolucji. W kasach bądź w drukarkach, które nie posiadają możliwości technicznych, pozwalających na precyzyjnie opisanie towaru lub usługi, można np. stosować skróty. Praktyka potwierdza, że podatnicy bardzo często korzystają z takiej opcji. Ważne jednak, aby zastosowany skrót był unikalny i dotyczył konkretnego elementu oferty (lub grupy elementów). Powinien być on także „czytelny”, w tym sensie, że o ile „zegarek elektr.” może coś powiedzieć nabywcy, o tyle „zeg. e.” już niekoniecznie.

Należy też zaznaczyć, że jednym z wymogów Rozporządzenia jest to, iż nazwa towaru lub usługi, która pojawi się na paragonie fiskalnym, nie może mieć mniej niż 12 znaków. Dotyczy to zarówno pełnych wyrazów, jak i skrótów. Z tego względu przykładowa identyfikacja zegarka elektrycznego - „zeg. e.” - byłaby nie tylko nieczytelna, ale również całkowicie niezgodna z prawem fiskalnym.

Sytuacja może być nieco bardziej skomplikowana w przypadku prostszych urządzeń, które nie posiadają wystarczająco dużej bazy PLU. Przykładowo, jeśli firma ma w swojej ofercie 5 000 towarów lub usług, a pamięć kasy obsługuje 3 000 pozycji, podatnik jest zobowiązany do zapełnienia tego miejsca. Dozwolone jest korzystanie ze skrótów, jak również, tam, gdzie ma to uzasadnienie, identyfikowanie elementów asortymentu w grupach. Warto jednak pamiętać o tym, że opis ogólny musi dotyczyć konkretnego rodzaju towaru lub usługi. Przykładowo: można używać nazwy „ziemniaki”, dla znajdujących się w asortymencie odmian ziemniaków, ale nie należy identyfikować ziemniaków i buraków jako „warzywa”.

Poza tym, dozwolone jest klasyfikowanie towarów lub usług w grupach również wtedy, kiedy poszczególne elementy ogólnego opisu mają inną cenę (np. różna cena danego towaru za kilogram). Używanie jednej nazwy nie będzie jednak zgodne z nowymi przepisami, jeśli elementy znajdujące się w ogólnym opisie są objęte różnymi stawkami podatku VAT. Przykładowo, w przypadku sklepu spożywczego, który ma w ofercie suszone pomidory, objęte 8% stawką podatku VAT, a także pomidory na gałązce, objęte 5% stawką podatku VAT, wymagane będzie oddzielne identyfikowanie tych produktów.

1


POROZMAWIAJ Z KONSULTANTEM
Warszawa
Telefon
22 250 16 20
POLEĆ ZNAJOMYM


twitter.com    facebook.com    blip.pl
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Aktualności

Informacje z branży fiskalnej: wiadomości z rynku, kasy fiskalne, drukarki fiskalne.

Artykuły

Artykuły tematyczne dotyczące branży fiskalnej w Polsce.

Firmy

Najlepsi dostawcy drukarek i kas fiskalnych w Twoim mieście.

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne Elzab, Posnet, Novitus odpowiednie dla Twojej firmy.

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne Posnet, Elzab, Novitus odpowiednie dla Twojej firmy.

Prawo

Kwestie formalne i prawne dotyczące drukarek i kas fiskalnych.

Porady

Porady przygotowane przez praktyków i specjalistów z myślą o Tobie.

Kursy

JUŻ WKRÓTCE: Teoretyczne i praktyczne szkolenia on-line dla Twojej firmy.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące branży fiskalnej.

Forum

JUŻ WKRÓTCE: Forum dla producentów, dealerów i użytkowników sprzętu fiskalnego.

Download

Pliki do pobrania: zdjęcia, instrukcje obsługi, foldery produktowe i wiele więcej.

Kontakt

Pełne dane kontaktowe: telefon, fax, formularz kontaktowy , mail i inne.

 
Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.